Alūksnes Izglītības un sporta centram svin spāru svētkus 01.06.2022

1. jūnijā, klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam un būvniecībā iesaistītajiem, Alūksnes Izglītības un sporta centram nosvinēti spāru svētki.

Spāru svētki ir īpašs brīdis būvniecības gaitā, kad svarīgākie konstrukciju izbūves darbi jau ir pabeigti un būvniecības procesā iesaistītie var atskatīties uz paveikto. Tieši tādēļ Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers savā uzrunā pateicās par darbu un sadarbību būvniekiem – SIA “MONUM” komandai.

SIA “MONUM” valdes loceklis Jānis Sproģis uzsvēra, ka ir gandarīts par iespēju ieguldīt darbu Alūksnes attīstībā, it īpaši tik nozīmīga objekta izbūvē, kur lielākie ieguvēji būs Alūksnes jaunie sportisti. Viņš pateicās pašvaldībai par uzticību un komandai par veiksmīgu darbu.

“Jaunā Izglītības un sporta centra atrašanās vieta no pilsētas infrastruktūras viedokļa ir izvēlēta perfekti – tas atrodas pilsētas centrā, starp Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju un Alūksnes pilsētas sākumskolu. No otras puses, būvniekiem izvēlētā vieta ir liels izaicinājums, jo teritorijā atradās purvs, bet šobrīd gandrīz ar visiem izaicinājumiem, ko radīja esošās grunts sarežģītie apstākļi, esam tikuši galā. Arī ārējie apstākļi – ģeopolitiskā situācija un pandēmija, ir būtiski skārusi būvniecības nozari, bet arī ar šiem izaicinājumiem kopā ar pasūtītāju noteikti tiksim galā,” – apliecināja “MONUM” valdes loceklis Jānis Sproģis.

Svinīgā pasākuma noslēgumā spāru svētku dalībnieki atstāja katrs savu vēlējumu uz vienas no topošā Izglītības un sporta centra sienām.

Jaunā sporta infrastruktūras būve būs nozīmīgs ieguvums mācību procesa nodrošināšanai, iedzīvotāju un sporta biedrību aktivitātēm un sporta sacensību organizēšanai Alūksnes novadā.