Ādažu sākumskolai 2. vieta konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2019” 16.03.2020

2020. gada 10. martā konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2019” apbalvošanas ceremonijā MONUM būvētā Ādažu sākumskola ieguvusi godpilno 2. vietu nominācijā “Jaunbūve – sabiedriska ēka”.

Par modernāko Baltijā dēvētā Ādažu sākumskola guvusi augstu novērtējumu konkurencē starp vairāk kā 160 sākotnēji pieteiktajām būvēm desmit nominācijās.

Moderna un iedvesmojoša mācību vide

Ādažu sākumskolā 2019. gada septembrī mācības uzsāka 678 jaunākie ādažnieki. Ēkas vairāk kā 10 000 kvadrātmetros izbūvētas 32 modernas mācību klases. Skolā ir divas plašas ēdamzāles un mūsdienīga aktu zāle. Ēkā izbūvēta sporta zāle un divi iekšējie spēļu laukumi, kā arī sporta laukums āra nodarbībām.

Jaunā skolas ēkas projektēšanā izmantoti augstas energoefektivitātes principi, kas ilgtermiņā ievērojami samazinās ekspluatācijas izmaksas.

Sakārtota un arhitektoniski vienota apkārtējā vide

Skolas apkārtnē esošās Gaujas un Attekas ielas ir izbūvētas, veidojot telpiski vienotu un arhitektoniski izcilu pilsētvidi. 2020. gada vasarā noslēgsies projekta 3. kārta, kā rezultātā tiks izbūvēts jauns mācību korpuss ar specializētiem mācību kabinetiem, kas būs aprīkoti ar informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumiem.

Projekta, tostarp Gaujas un Attekas ielu izbūves, kopējās izmaksas ir vairāk kā 24 miljoni eiro. Projekta pasūtītājs ir Ādažu novada dome, būvprojekta autors SIA “Nams”, būvuzraudzību veica  SIA “Būvuzraugi LV”.