Ādažu sākumskolai 2. vieta prestižajā konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2019” 18.04.2020

2020. gada 17. aprīlī MONUM pēdējo gadu spilgtākais veikums – Ādažu sākumskolas būvniecība – ierindota godpilnajā 2. vietā skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019”. Būvei piešķirta arī speciālā balva no būvniecības apvienības BuvBaze.lv.

Prestižais konkurss jau 22. gadu ir nozares lielākais notikums, kurā arī šogad starp vairāk kā 100 pieteiktajām ēkām MONUM būve guvusi augstu novērtējumu nominācijā “Publiska jaunbūve”.

Moderna un iedvesmojoša mācību vide

Ādažu sākumskolas vairāk kā 10 000 kvadrātmetros izbūvētas 32 modernas mācību klases. Skolā ir divas plašas ēdamzāles un mūsdienīga aktu zāle. Ēkā izbūvēta sporta zāle un divi iekšējie spēļu laukumi, kā arī sporta laukums āra nodarbībām.

Jaunā skolas ēkas projektēšanā izmantoti augstas energoefektivitātes principi, kas ilgtermiņā ievērojami samazinās ekspluatācijas izmaksas.

Sakārtota un arhitektoniski vienota apkārtējā vide

Skolas apkārtnē esošās Gaujas un Attekas ielas ir izbūvētas, veidojot telpiski vienotu un arhitektoniski izcilu pilsētvidi. 2020. gada vasarā noslēgsies projekta 3. kārta, kā rezultātā tiks izbūvēts jauns mācību korpuss ar specializētiem mācību kabinetiem, kas būs aprīkoti ar informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumiem.

Projekta, tostarp Gaujas un Attekas ielu izbūves, kopējās izmaksas ir vairāk kā 24 miljoni eiro. Projekta pasūtītājs ir Ādažu novada dome, būvprojekta autors SIA “Nams”, būvuzraudzību veica  SIA “Būvuzraugi LV”.