Svinīgi ielikts Alojas uzņēmējdarbības atbalsta centra – bibliotēkas SALA pamatakmens 19.03.2016

Piektdien, 18. martā, Alojas novada Ungurpils ciemā, topošajā Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centra – bibliotēkas „Sala” būvlaukumā, notika svinīgā pamatakmens likšanas ceremonija, pulcējot teju 80 viesus, tostarp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjus, atbildīgos būvniecības nozares speciālistus, kaimiņu pašvaldību vadītājus, uzņēmējus, sadarbības partnerus, pašvaldības darbiniekus un vietējos iedzīvotājus.

Klātesošos sveica un uzrunāja projekta partnera – Voleras pašvaldības Norvēģijā, pārstāvis Jostein Takle, VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglītis, SIA “MONUM” projektu vadītājs Dmitrijs Jansons un apgāda “Jumava” pārstāve, valodniece Vineta Poriņa.

Pirms ceremonijas kulminācijas – pamatakmens jeb kapsulas ielikšanas pamatos, svinīgo uzrunu teica Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda: “Es izsaku ļoti sirsnīgu pateicību visiem tiem cilvēkiem, kuri bijuši kā labie gariņi, kuri domāja labas domas, lai šis projekts realizētos. Tas ir veiksmīgas sadarbības piemērs, patiesībā īsts veiksmes stāsts. Ja no idejas līdz reālām darbībām var nonākt nepilnu četru gadu laikā, par to var tikai sapņot. Vēlreiz visiem par to saku paldies un ceru, ka klātesošie būs gan šīs ēkas apmeklētāji, gan ar savām idejām un darbībām veidos ļoti veiksmīgu sadarbību nākotnē, jo ēka ir tikai ēka, bet pats galvenais ir to piepildīt ar labām domām un attīstību. Šodien ir zīmīgi laikapstākļi – migla, sniegs, bet galu galā tomēr saule. Tikpat mainīgi un reizēm grūti mums ir bijis ceļā uz šī projekta īstenošanu, bet nu ir skaidrs, ka rezultāts būs veiksmīgs.”

Ēka durvis vērs jau šā gada septembrī, uzsākot darbu kā uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūra, ko izmantos esošo un jaunu uzņēmumu attīstībai un vietējās sabiedrības aktivizēšanai. Tāpat ēkā tiks izvietota mūsdienīga bibliotēka. “Salas” būvniecība notiek atbilstoši zema enerģijas patēriņa ēkas standartiem, celtniecības procesā izmantojot videi draudzīgus būvmateriālus. Enerģiju ēkas apsildīšanai nodrošinās atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas – dziļurbuma siltumsūknis un saules kolektori. Projekts tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. – 2014. gada perioda programmas “Nacionālā klimata politika” projektu iesniegumu atklāta konkursa “Ilgtspējīgu ēku, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju un inovatīvu emisiju samazinošu tehnoloģiju attīstība” ietvaros.

 Vairāk par pasākuma norisi, kā arī kapsulā ievietoto vēstījumu nākamajām paaudzēm lasīt šeit