Svinīgā pasākumā atklāts Alūksnes sporta un izglītības centrs  07.06.2023

2023.gada 1. jūnijā, Alūksnē svinīgi atklāts jaunais Alūksnes sporta un isglītības centrs.
Projektu īstenojot, uzbūvēta mūsdienīga, plaša un ērta ēka un tās funkcionēšanai nepieciešamā infrastruktūra, nojaukts vecais sporta angārs, tā vietā izveidojot stāvlaukumu, un pārbūvēts blakus esošās Darba ielas posms. Ēkas saimnieki ir Alūksnes sporta skola, kas jau kopš marta sākuma aktīvi izmanto jaunās sporta infrastruktūras iespējas. Šī būve ir būtisks ieguvums pirmkārt mācību procesa nodrošināšanai, bet vienlaikus arī iedzīvotāju un sporta biedrību aktivitātēm un dažādu sporta sacensību organizēšanai.
Daudzfunkcionālajā sporta spēļu zālē ir laukums basketbolam, volejbolam, florbolam un telpu futbolam, vieglatlētikas zālē – skrejceļi, sprinta, tāllēkšanas, augstlēkšanas un lodes grūšanas sektori, ir atsevišķa zāle jaunajiem džudo cīkstoņiem, kā arī trenažieru un vingrošanas zāles.
Jauns sporta centrs pašvaldības attīstības plānos ir bijusi viena no galvenajām prioritātēm. Šis ir finansiāli apjomīgākais pašvaldības projekts, ko tā sāka īstenot 2018. gadā. Projekta īstenošanas laiks sakrita gan ar pandēmijas, gan pasaules ģeopolitiskās krīzes izraisītajām sekām, kas būtiski ietekmēja arī sporta centra būvniecību, tomēr rezultāts ir sasniegts godam.
Paldies visai MONUM būvniecības komandai, kā arī pārējiem iesaistītajiem administrācijas darbiniekiem, kas piedalījās šī vērienīgā projekta īstenošanā!