Siguldā atklāta modernizētā katlumāja 14.02.2024

13. februārī Pulkveža Brieža ielā, Siguldā atklāta “Adven Sigulda” modernizētā katlumāja, kas spēs nodrošināt ilgtspējīgas un videi draudzīgas enerģijas ražošanu. Ar katlumājas modernizācijas projekta realizāciju aizvietotas līdz šim izmantotās padomju laikā uzstādītās iekārtas, tādejādi būtiski paaugstinot siltumavota efektivitāti un Siguldas pilsētas siltumapgādes sistēmas atbilstību vides aizsardzības prasībām, tāpat uzlabojot arī iedzīvotāju dzīves kvalitāti.
Uzstādot jaunu 6MW biokurināmā katlu un aizvietojot padomju laikā uzstādītās iekārtas, kas piedzīvojušas dažāda kurināmā izmantošanas pārejas – no škidrā kurināmā uz dabasgāzi, vēlāk pat šķeldu – siltumavota efektivitāte tiek palielināta par teju 20%. Tāpat ar projekta realizāciju plānots samazināt CO2 emisijas līdz pat 1369 tonnām gadā.
“Šis projekts ir vērtīgs solis uz priekšu mūsu bioreģiona attīstībā, apliecinot apņemšanos attīstīt energoefektīvas un videi draudzīgas siltumapgādes sistēmas. “Adven Sigulda” un “Monum” sadarbība ir lielisks piemērs tam, kā uzņēmumi var strādāt kopā, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību, kas labvēlīgi ietekmē gan vidi, gan arī vietējo kopienu,” tā par katlumājas modernizācijas projektu saka Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Kristaps Zaļais.
Pateicamies projekta vadītājam Andrim Circenim, kā arī visai projektā iesaistītajai MONUM komandai – gan ražošanas, gan administrācijas – par lielisko rezultātu