MONUM atbalstītajiem BMX izlases braucējiem augsti sasniegumi Eiropas čempionātā BMX riteņbraukšanā 13.07.2015

2015. gada 11. – 12. jūnijā Nīderlandes pilsētā Erpā norisinājās vienas no sezonas nozīmīgākajām BMX sacensībām – Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Latviju tajās pārstāvēja 71 sportists, tostarp 15 MONUM atbalstītās Latvijas izlases sportisti. Izcīnītas 3 medaļas, 7 finālisti!

Sestdien, 11. jūlijā, sacensības norisinājās bērnu, jauniešu līdz 14 gadiem un krūzeru grupām. Tajās startēja 42 Latvijas dalībnieki un izcīnīja trīs godalgas. Augstu panākumu sasniedza Latvijas jaunatnes izlases dalībnieks Edvards Glāzers, kurš savā B14 grupā ieguva zelta medaļu. Lieliski sevi apliecināja arī deviņus gadus jaunās meitenes – Paula Kibare izcīnīja 1. vietu, Paulai Zavinskai 6. vieta. Starp 11 gadus jaunajām meitenēm (G11) par 6. labāko kļuva Līva Lizete Glāzere. Jāatzīmē arī B8 grupas puišu sniegums. Gan Emīls Allers, gan Markuss Ozoliņš spēja aizcīnīties līdz finālam. Allers šogad 6. labākais Eiropā, savukārt Ozoliņam 8. vieta.

Svētdien, 12. jūlijā, Erpas trase uzņēma pašus ātrākos Eiropas BMX braucējus, kad par čempiona titulu sacentās elites, junioru, vecāko jauniešu un amatieru grupu sportisti. Prestižajā vīru elites grupā vienīgais Latvijas pārstāvis lielajā finālā Māris Štrombergs izcīnīja ceturto vietu. Par Eiropas čempioni G16 meiteņu grupā kļuva Vineta Pētersone, bet Mikum Strazdiņam šajā pat vecumā jauniešiem bronzas medaļa.