Deglava Gleznotāju rezidencē uzstādīta cita formāta “laika kapsula” 20.09.2023

Svinīgā pasākumā 19. septembrī nekustamā īpašuma Deglava Gleznotāju rezidences būvnieki tikās ar Rīgas domes Attīstības komitejas vadību un Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūras pārstāvjiem, lai radītu kopīgu nākotnes vēstījumu projekta topošajiem iedzīvotājiem.

Lai gan ir ierasts būvniecības sākuma posmā iemūrēt laika kapsulu, šoreiz tika radīta unikāla glezna, kurā kolāžas formātā ir ietverti Purvciema un Pļavnieku apkaimes svētkos bērnu radītie zīmējumi un iesaistīto pušu novēlējumi iedzīvotājiem. Šī glezna tiks uzstādīta jauno māju kāpņu telpā, tāpēc novēlējumus varēs skatīt ik dienu.

Kā min nekustamo īpašumu attīstības uzņēmuma “Electra” projekta vadītājs Kristaps Lukašinskis, jebkurš jaunais projekts ir “miera osta” Rīgas iedzīvotājiem, kuri meklē iespēju pārcelties uz labākiem dzīvošanas apstākļiem, savukārt, mēs, kā attīstītājs šo īstenojam, būvējot modernus dzīvokļus, labiekārtojot vidi un veidojot jauno ģimeņu kopienu, turklāt, viņiem jau ierastā lokācijā – Pļavniekos.

Rīgas domes Attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone novērtēja Deglava Gleznotāju rezidences projektu, jo tas netraucē esošajam plānojumam, bet gan to papildina. “Šādi jaunie projekti ir izaicinoši, tomēr izmaiņas apkaimē ir nepieciešamas, un mēs rodam iespēju, kā šādiem projektiem samazināt birokrātisko slogu, ejot pretī un veicinot arī straujāku būvniecības procesu.”

Deglava Gleznotāju rezidence ir nekustamo īpašumu projekts, kurā tiek plānots būvēt 6 desmit stāvu ēkas. 2 no 6 ēkām jau ir uzbūvētas un nodotas ekspluatācijā, savukārt, nākamajā kārtā (nākamajās 2 ēkās, kas tiek būvētas šobrīd) 65% dzīvokļu jau ir rezervēti. Iedzīvotāju pieprasījums ir liels, to veicina ilgtspējīgie mājokļu risinājumi un zemie komunālie rēķini, kas uzlabo arī iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Projekta attīstītājs ir Izraēlas attīstītājs “Electra”, kuru Latvijā pārstāv KSIA “Unico”, mājas būvnieks “Monum”, arhitektu birojs SIA “Tectum”, bet projektu finansē “Rietumu Banka”.