Ogres Valsts ģimnāzijas un sporta ēkas pamatos tiek iemūrēta kapsula ar vēstījumu 04.06.2021

4. jūnijā Ogres Valsts ģimnāzijas un sporta ēkas pamatos tika iemūrēta laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Vērienīgais projekts top Ogres pilsētas teritorijā starp Meža prospektu, Zaķu ielu un Dzilnas ielu.

Pasākumā piedalījās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un pilnsabiedrības “MMG” vadošā biedra SIA “MONUM” valdes loceklis Jānis Sproģis un projekta komanda.

Laika kapsulā tika ievietots vēstījums, ko parakstījis Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs un SIA “MONUM” valdes loceklis, jubilejas monēta, kā arī laikraksta “Ogres Vēstis Visiem” 4. jūnija numurs un pašvaldības informatīvā izdevuma “Ogrēnietis” 25. maija numurs, kas liecinās par aktuālākajiem novada notikumiem laikā, kad notikusi ēkas pamatu būvniecība.

Jaunās skolas ēkas būvniecība ir akūti nepieciešama, jo Ogres pilsētā pieaug iedzīvotāju un izglītojamo skaits. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības fonda atbalstu. Tā mērķis ir uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā. Ēku kompleksā plānots nodrošināt mācības 600 skolēniem.

Mūsdienīga izglītības vide 

Skolas ēkas vairāk kā 7 tūkstošos kvadrātmetru būs viss mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanai. Mācību telpas tiks izvietotas tematiskos blokos (nodaļās). Jaunajā ēkā būs telpas kultūras un mākslas nodaļas, dabaszinātņu nodaļas, svešvalodu nodaļas, sabiedrības un humanitāro zinātņu nodaļas, matemātikas un tehnoloģiju nodaļas vajadzībām. Mācību telpas būs aprīkotas ar informācijas un komunikāciju tehnoloģijām, kā arī digitālajiem mācību līdzekļiem, tostarp 3D printeriem.

Atsevišķs projekts skolas ēkai un sporta kompleksam

Projekts ir apjomīgs, zemes gabals uz kura tiks izbūvēts projekts ir 3,55 hektāru liels, tāpēc projektētājs izstrādājis divus projektus savstarpēji savienotām ēkām – ģimnāzijai un sporta kompleksam. Kopējā ēku platība ir 15 tūkstoši kvadrātmetru. Mūsdienīgais sporta komplekss veidos pilnīgi jaunu sporta infrastruktūru, kas Ogrei kā modernai un attīstītai pilsētai ir būtiska. Jaunā būve veidos ne vien pilsētas tēlu, bet arī uzlabos vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti, piedāvājot plašas aktīvās atpūtas iespējas.

Arhitektoniski drosmīgi risinājumi

Lai jaunā ēka veiksmīgi integrētos apkārtējā vidē un radītu dabas sajūtu, fasādes risinājumā tiks izmantota bronzas krāsa. Projektētāju SIA “NAMS” piedāvātie risinājumi un inovatīvās idejas veidos iespaidīgu ēkas koptēlu un ļaus tai harmoniski iekļauties apkārtējā vidē.

Projekta pievienotā vērtība – tas tiek īstenots pēc principa “Projektē un Būvē”. SIA “MONUM” kā ģenerāluzņēmējam projekts tiek uzticēts no A līdz Z – sākot ar projektēšanas risinājumu izvēli līdz pat ēkas būvniecībai un nodošanai ekspluatācijā.