Valmieras īres nami starp vērtīgākajām ēkām Latvijā 02.09.2020

2020. gada 2. septembrī konkursa “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2020” apbalvošanas ceremonijā MONUM būvētie Valmieras īres nami ierindoti godpilnajā trešajā vietā nominācijā “Ilgtspējīgākā ēka”.

Valmieras īres nami ir unikāls projekts – pirmie pēc pašvaldības pasūtījuma būvētie īres nami Latvijā, kas risina dzīvojamā fonda trūkumu pilsētā.

Īres namu pievienotā vērtība –  funkcionāli un pieejami dzīvokļi jaunajām ģimenēm un profesionāļiem, kā arī labiekārtota apkārtējā vide teritorijā, kas iepriekš nav ekspluatēta. Valmieras īres nami ir zema patēriņa ēkas ar augstu energoefektivitātes līmeni, tās siltināšanā izmantotie risinājumi ilgtermiņā radīs būtiskus resursu ietaupījumus.

Objekts tika nodots ekspluatācijā jau 2018. gada vasarā. Projekta pasūtītājs ir SIA “Valmieras namsaimnieks”, tā kopējās izmaksas – 7 983 580 eiro.

Konkursa “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” mērķis ir popularizēt objektus un idejas, kuru sākotnējā vērtība ilgtermiņā nemazinās.

’’
Valmieras īres nami ir unikāls projekts - pirmie pēc pašvaldības pasūtījuma būvētie īres nami Latvijā, kas risina dzīvojamā fonda trūkumu pilsētā.