Paziņoti konkursa “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” rezultāti. 06.09.2021

Š.g. 2. septembrī Ogres bibliotēkā tika paziņoti konkursa “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” rezultāti. Konkursam pieteikumus varēja iesniegt četrās nominācijās – Ilgtspējīgākā ēka, Ilgtspējīgākais projekts, Ilgtspējīgākā publiskā ārtelpa un Ilgtspējīgākā studentu ideja. Ilgtspējības divas galvenās pamata pazīmes ir pārdomātība un pamatotība, kuru apvienojums vienmēr rezultējas kā vērtīga ēka, labiekārtojums vai dizaina izstrādājums.
MONUM saņēmis apbalvojumus vairākās konkursa “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021” nominācijās – Ādažu sākumskolas 1. un 2. kārta nominācijā “Ilgtspējīgākā ēka 2021”, saņemot 2. vietu un labiekārtojums pie Ādažu sākumskolas nominācijā “Ilgtspējīgākā publiskā ārtelpa 2021”, arī saņemot 2. vietu.
Latvija pagaidām ir vienīgā Baltijas valsts, kur jau astoto gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko jeb vērtīgāko objektu. Konkursa organizatori ‒ biedrība “Building Design and Construction Council”, sadarbības partneri ‒ Ekonomikas ministrija un Būvniecības valsts kontroles birojs.
Konkursa mērķis ir popularizēt esošus un nākotnes objektus un idejas, kuru sākotnējā vērtība ilgtermiņā nemazinās, kuru funkcionalitāte un struktūra ir vērsta uz nevainojamu kalpošanu sabiedrības labā desmitiem gadu.