Šā gada 29.augustā Mežaparka BMX trasē notika pirmās MONUM BMX kausa izcīņas sacensības. Tajās piedalījās ap 200 talantīgu BMX braucēju no dažādiem BMX klubiem, lai 18 dažādās vecuma un meistarības kategorijās cīnītos par MONUM balvām un medaļām, kā arī galveno apbalvojumu spēcīgākajai komandai - ceļojošo MONUM kausu.

No MONUM atbalstītās Latvijas jauniešu izlases dalībniekiem uz starta stājās un augstākās pozīcijas izcīnīja 2015.gada pasaules un Eiropas čempionāta finālisti - Mikus Strazdiņš, Reino Liepiņš, Filips Krists Rozītis, kā arī 2015.gada Eiropas čempions Edvards Glāzers.

Kā jau bija sagaidāms, īpaši aizraujoši bija vērot apvienotās elites un junioru grupas startus, kuros uzvaras laurus plūca Latvijas elites izlases sportists Kristens Krīgers.  2.vietā ierindojās Kristaps Vekša, 3.vietā - Viesturs Morozs. 4.-8.vietā attiecīgi Kaspars Erntsons, Ansis Uškaurs, Mikus Strazdiņš, Kārlis Brikmanis un Helvijs Babris. Sveicot uzvarētājus, 1-8.vietu ieguvējiem MONUM dāvāja balvas un medaļas. Papildus tam, apvienotās elites un junioru grupas uzvarētāji saņēma arī naudas balvas 950.00 euro apmērā. MONUM ceļojošo izcīnīja trases saimnieki – sporta klubs „Rīgas Favorīts”.