Jau nākamnedēļ uzsākam darbu robežšķērsošanas vietā “Pāternieki” Krāslavas novada Piedrujas pagastā. Projektā notiks vērienīgi Latvijas un Baltkrievijas robežšķērsošanas vietas pārbūves un modernizācijas darbi.

“Lai robežas šķērsošanu padarītu modernāku, efektīvāku un ērtāku, pārbūvēsim esošos un izbūvēsim jaunus kontroles paviljonus. Tā kā starp Latviju un Baltkrieviju ik gadu palielinās autobusu plūsma, vērtīgs ieguvums projekta rezultātā būs jauna autobusu pasažieru kontroles termināļa izbūve. Jaunais terminālis būtiski uzlabos un efektivizēs autobusu pasažieru plūsmu,” projekta ieguvumus uzsver MONUM projektu vadītājs Andris Vējiņš.

Projektā tiks pārbūvētas arī nojumes, izveidotas papildu braukšanas joslas, gājēju celiņi, mainīts ceļu segums 15 tūkstošu kvadrātmetru platībā, uzlabota un modernizēta kontroles dienestu darba vide. Savukārt robežkontroles punkta veidols kopumā iegūs Latvijas karoga krāsas.

Projekta pasūtītājs ir VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, tā kopējās izmaksas – vairāk kā 3 miljoni eiro, ieskaitot PVN. Projektu plānots pabeigt 2020. gada beigās.