2. septembrī svinīgi tika atklāta jaunuzceltā Ādažu sākumskola Attekas ielā 16, kas tiek dēvēta par vienu no modernākajām skolām Baltijā. Šogad mācības sākumskolā uzsāk rekordliels bērnu skaits – 678.

Darbu pie sākumskolas būvniecības uzsākām 2018. gada sākumā, kā rezultātā tapusi moderna un plaša ēka vairāk nekā 10 000 kvadrātmetru platībā. “Bērni ir mūsu nākotne, un šī viennozīmīgi ir nākotnes skola. Iedvesmojoša vide, kurā jaunākie ādažnieki apgūs zināšanas un attīstīsies,” saka MONUM valdes pārstāvis Gatis Logins.

Ēkas divos korpusos izbūvētas 32 modernas mācību klases, kas izvietotas četros blokos. Katram blokam un mācību klasēm piešķirta krāsa – zila, zaļa, sarkana un oranža. Šāds risinājums piešķir dinamiku ēkas koptēlam un palīdz skolēniem orientēties.

Skolā ir divas plašas ēdamzāles un mūsdienīga aktu zāle. Inovatīvā ēdināšanas sistēma paredz skolēnu pašapkalpošanos: sākot no 1. klases bērni varēs izvēlēties pusdienas atbilstoši savām vēlmēm.

Ēkā izbūvēta moderna sporta zāle un divi iekšējie spēļu laukumi, kā arī sporta laukums āra nodarbībām. Visi sporta zāles parametri atbilst starptautisko basketbola un volejbola federāciju prasībām

Ēkas projektēšanā izmantoti ilgtspējīgi energoefektivitātes risinājumi, kas igtermiņā sniegs ievērojamu resursu ietaupījumu, kā arī saudzē apkārtējo vidi. Visu telpu apgaismošanā izmantots energoefektīvs risinājums - LED gaismas.

Video ieskats Ādažu sākumskolas būvniecības procesā: https://www.adazi.lv/priecigu-pirmo-skolas-dienu/.