Šī gada pavasarī uzsākām darbu valsts noslogotākā Latvijas un Krievijas robežkontroles punktā “Terehova”. Projekta rezultātā notiek apjomīgi pārbūves un modernizācijas darbi. Tā mērķis ir uzlabot apkārtējo infrastruktūru, modernizēt muitas darbinieku darbavietas un efektivizēt informācijas apriti.

Pašlaik norit darbs pie robežkontroles punkta “Terehova” iebraukšanas – izbraukšanas paviljonu demontāžas un jaunu paviljonu būvniecības. Paralēli notiek komunikāciju un tīklu izbūve. Uzsākam arī robežpunkta svarīgākās būves - padziļinātās kontroles ēkas – izbūvi. Tuvāko nedēļu laikā pabeigsim šīs ēkas nulles cikla betonēšanas darbus, paralēli notiek tīklu un komunikāciju izbūve.

Esam uzsākuši arī otrā posma teritorijas izbūves darbus, kas paredz teritorijas komunikāciju un ceļu daļas izbūvi. Paralēli notiek grunts un asfalta seguma apakškārtu nomaiņa, kā arī esam uzsākuši attīrīšanas iekārtu izbūvi.

“Darbi rit pilnā sparā, un pašlaik viss notiek pēc plāna. Atsevišķu darbu veikšanā pat virzāmies ātrāk uz priekšu nekā sākotnēji paredzēts. Šis ir vērienīgs projekts, kā rezultātā tiks uzlabots ne tikai robežšķērsošanas punkta ēku veidols un izbūvētā teritorija vairāk nekā 12 hektāru platībā, bet arī modernizēta informācijas aprite. Plānojam jau nākamā gada vasarā pabeigt darbu pie šī apjomīgā projekta,” stāsta MONUM projektu vadītājs Andris Vējiņš. 

Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 6 miljoni eiro.