Ceturtdien, 28.septembrī, tika prezentēts pirmais pilnībā pabeigtais un aprīkotais trīsistabu dzīvoklis daudzdzīvokļu īres namā Valmierā. 

Pasākumā kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, SIA “Valmieras Namsaimnieks” valdes priekšsēdētāju Valdi Jēgeru piedalījās arī MONUM valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš un būvniecības projektu vadītājs Kaspars Brencis. 

Šajos daudzdzīvokļu īres namos iedzīvotājiem būs pieejami 15 vienistabas dzīvokļi 25-30 m2 platībā, 90 divistabu dzīvokļi 34-41m2 platībā, kā arī 45 trīsistabu dzīvokļi 50-54 m2 platībā. Atsevišķiem divistabu un trīsistabu dzīvokļiem būs balkoni. Pagrabstāvā katram dzīvoklim paredzēta noliktavas telpa 4 m2 platībā, savukārt kāpņutelpu pirmajā stāvā būs nodalījums bērnu ratiņiem un velosipēdu novietošanai. Lai dzīvošanu daudzdzīvokļu īres namos piemērotu arī cilvēkiem ar invaliditāti, katrā kāpņu telpā būs ierīkots atbilstoši aprīkots lifts no pagrabstāva līdz pat 5. stāvam. Divi vienistabas dzīvokļi ir plānoti cilvēku ar invaliditāti vajadzībām un ērtībām. Arī automašīnu stāvlaukumā ir paredzētas divas atbilstošas autostāvvietas. 

Šobrīd notiek ēku un teritorijas inženierkomunikāciju – ūdensvada un kanalizācijas – izbūve. Vienā ēkā pabeigtas jumta konstrukcijas un dzelzsbetona nesošo konstrukciju izbūve, notiek iekšdarbi dzīvokļos. Savukārt otrā mājā ir pabeigta pamatu pastiprināšana un darbs pie dzelzsbetona konstrukciju montāžas. Šobrīd notiek jumta konstrukciju izbūves darbi un uzsākti iekšējie celtniecības darbi. Vēl jāveic arī vietējās katlumājas izbūve, taču nākotnē ēkas plānots pieslēgt pie pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas. Tiks veikta arī namiem piegulošās teritorijas labiekārtošana. Kopumā paredzētas 150 automašīnu stāvvietas. Papildus pagalmā būs izvietots bērnu rotaļu laukums, futbola, volejbola un basketbola laukums, kā arī diezgan liela zaļā zona. Lai gan otrā mājā darbi aizkavējušies, abus īres namus kā vienotu objektu ekspluatācijā plānots nodot līdz 2018.gada martam.

Jau oktobrī interesentiem tiks piedāvāta iespēja apmeklēt un apskatīt demonstrācijas dzīvokli, lai gūtu priekšstatu par tā izmēriem, apdari un citiem potenciālajiem īrniekiem būtiskiem jautājumiem. Dzīvokļi īrniekiem tiks piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari, iebūvētu virtuves iekārtu, izlietni, elektrisko plīts virsmu, cepeškrāsni un tvaika nosūcēju. Vannas istabā būs uzstādīta santehnika un elektriskais dvieļu žāvētājs, kā arī izveidots pieslēgums veļas mašīnai.