2019. gada 17. maijā ministru prezidents Krišjānis Kariņš darba vizītes laikā apmeklēja MONUM būvlaukumu, kur top jaunais Siguldas Valsts ģimnāzijas dabaszinātņu korpuss. Premjers iepazinās ar paveikto un projekta kopējo konceptu.

“Jaunā ģimnāzijas ēkas piebūve atbilst modernajam Siguldas pilsētas tēlam. Tā būs ne tikai gaiša un plaša vide skolēniem mācībām un atpūtai, bet arī aprīkota ar mūsdienām atbilstošām tehnoloģijām”, stāsta MONUM projektu vadītāja Rita Markova – Gavrilova.

Pašlaik ēkā izveidotas klases un palīgtelpas, kas atdalītas ar starpsienu konstrukcijām. Notiek iekštelpu apdares darbi un inženiersistēmu instalācija. Svinību zālē izbūvēta skatuve un balkons, norit konstrukciju apdares darbi. Plānots, ka jau šī gada septembrī jaunākie siguldieši uzsāks mācības jaunuzceltajā korpusā.

Ministru prezidents viesojās arī MONUM būvētajā Siguldas sporta centrā un Siguldas Kultūras centrā. Abas ēkas ieguvušas augstu novērtējumu nozares lielākajos konkursos. Siguldas Kultūras centrs (Siguldas Devons) ierindots 2. vietā konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2018” nominācijā “Rekonstrukcija”. Savukārt Siguldas Sporta centrs - 3. vietā skatē “Gada labākā būve Latvijā 2017” nominācijā “Publiskā jaunbūve”.

 Foto: Mareks Gaļinovskis